Graj w Mega Millions online nie wychodząc z domu
eurojackpot

Uwaga na lotto oszustwa! Nie daj się nabrać na podejrzane wiadomości

24 czerwca 2017, 21:57

lotto oszuściPopularność gier liczbowych w ostatnich latach bardzo rozbudziła działalność internetowych oszustów, którzy wyszukują coraz bardziej zaawansowane i kreatywne metody, by wykorzystać naiwność i nieostrożność ludzi. Próby oszustwa idą tak daleko, że próbują nawet wmówić osobom, które nigdy nie grały w lotto, że wygrały główną nagrodę w jednej z największych loterii liczbowych świata. Co ciekawe – niestety wiele osób, tracąc czujność, nabiera się na tego typu wiadomości i traci pieniądze lub udostępnia swoje dane osobowe.

Oszuści wykorzystują fakt, że lotto cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem i że naprawdę wiele osób marzy o wygranej. Wykorzystują Internet, by wysyłać do przypadkowych adresatów wiadomości, w których informują, że dana osoba zdobyła nagrodę główną w np. Mega Millions USA. Takie wieści zawsze budzą bardzo pozytywne emocje i wprowadzają dużo zamieszania, a wtedy ciężko o racjonalne myślenie, a naprawdę łatwo o utratę czujności. Przeważnie adresat, który rzekomo jest zwycięzcą, ma podać w wiadomości zwrotnej swoje szczegółowe dane osobowe albo przelać pewną kwotę na rachunek bankowy jako pokrycie kosztów wypłaty nagrody pieniężnej.

Trzeba pamiętać, że organizator loterii czy serwis oferujący lotto online, nie będzie prosić gracza o pokrycie kosztów manipulacyjnych. Takie koszta pokrywane są z wygranej – zwycięzca otrzymuje nagrodę po potrąceniu takich kosztów! Dodatkowo warto mieć świadomość, że organizator loterii nie będzie kontaktował się mailowo z graczem, ponieważ… nie posiada jego danych kontaktowych. Serwisy, które oferują lotto przez Internet, oczywiście mogą wysłać powiadomienie o wygranej, ale to w interesie gracza leży kontakt i chęć odbioru nagrody.

Najważniejsze jednak to fakt, że nie można wygrać w Powerball, Mega Millions czy w jakąkolwiek inną loterię jeżeli nie kupiło się losu. Loterie liczbowe wymagają zakupu losu, jak więc ktoś, kto nie kupił ani nie otrzymał losu w prezencie mógłby wygrać? Niestety to, co jest logiczne “na chłodno”, w momencie zaskoczenia niespodziewaną, pojawiającą się jak grom z jasnego nieba wiadomością, takie logiczne nie jest i człowiek w wielu przypadkach, nawet nie zastanowi się czy w ogóle grał w lotto.

Oszuści wykorzystują również połączenia telefoniczne, by jeszcze bardziej zaskoczyć ofiarę i dać jej jeszcze mniej czasu na reakcję i logiczne myślenie. Oszust wybiera losowo numery telefonu, przedstawia się jako osoba wykonująca połączenia z ramienia organizatora loterii i informuje o wygranej prosząc o potwierdzenie danych osobowych czy nawet o podanie danych karty kredytowej w celu weryfikacji. Niczego nieświadomi, zaskoczeni rozmówcy, zanim się zorientują, bardzo często podają swoje dane osobowe i informacje wystarczające, by wyczyścić kartę kredytową do zera.

Tutaj sytuacja jest podobna, jak z powiadomieniami mailowymi – to w interesie gracza jest skontaktować się z organizatorem loterii czy z serwisem oferującym lotto online. Grając w lotto, czy to stacjonarnie czy internetowo, nie trzeba podawać swoich danych osobowych. Dane wymagane są dopiero przy odbiorze nagrody – jak więc organizator gry lotto może dzwonić do anonimowego gracza? Absolutnie nie może być również mowy o podawaniu danych do karty płatniczej w celu pobrania opłat manipulacyjnych. Jak już wspomnieliśmy – są one potrącane z wygranej.

W Mega Millions, Powerball i inne loterie naprawdę warto grać, ale trzeba robić to z głową i zachowywać czujność i ostrożność. Pamiętajcie – jeśli nigdy nie graliście w lotto – nie mogliście wygrać i nie wolno wierzyć w tego typu informacje i próby wmówienia, że czeka na Was ogromna nagroda, a żeby ją otrzymać, musicie opłacić koszta związane z wypłatą pieniędzy!

Mega Millions online

Amerykańska loteria liczbowa dostępna przez Internet!

Zamów losy Mega Millions online i zagraj o rekordowe kumulacje.

Minimalna pula nagród - 15 000 000 USD.

Rekordowa kumulacja Mega Millions - 656 000 000 USD.

Powerball online

Amerykańskie lotto z mega kumulacjami!

Zamów losy Powerball online i zagraj o rekordowe kumulacje.

Minimalna pula nagród - 40 000 000 USD.

Rekordowa kumulacja Powerball - 1 500 000 000 USD.

Kumulacje Mega Millions i Powerball

Amerykańskie lotto oferuje rekordowe kumulacje.

Postaw na Mega Millions i Powerball - typuj szczęśliwe liczby.

Weź udział w najbliższym losowaniu - sprawdź kumulacje Mega Millions i Powerball - kup losy przez Internet.

Mega kumulacje lotto czekają na odważnych graczy!